Suuremahulised lahendused

Missugused kivitööd on suuremahulised?

Suuremahulised kivitööd algavad 5000m2 tööst. Eestis näiteks asub Logistikakeskus Loo Külas Harjumaal kus 70 000m2 ja  Rae vallas Lehmja külas Lookivi Logistikapark 28 000m2 või samas kandis asuv Linford raskeveokitele 11000m2 mõeldud betoonkiviga kaetud ala. Pärnus asub vineeritööstus kus 22000m2. Mimted kaubanduskeskused on kaetud betoonkivikattele, näiteks Põhja pst 17 Rimi 5000m2 ja Lasnamäel asuv Kärberi Selver kus 12 000m2. Mitmetest Eesti hajaasustuste asukohtades suurfarmides on paigaldatud kõik teed ja platsid betoonkivikattele näiteks Pärnumaal Talil asub Vahtrafarm 16 000m2 või siis lõuna eestis asuv kitsefarm 8000m2.

Üha sagedamini eelistatakse betoonkivikatte kasutust asfaltkattele asenda ja projekteerida algses plaanis nüüd ka Eestis. Betoonkivikatte alla on paigaldatud Eestis logistikakeskusi, töötlevaid tööstusi, sadamaid, kaubanduskeskusi. Selliste suuremahuliste tööde juures kasutatakse kaasaegset paigaldustehnikat, mis võimaldavad kive paigaldada kiirelt ka lühikestel tööpäevadel kiiresti sh toimuvad paigaldustööd pimedal ja raskete ilmlastiku tingimustega tööaegadel hilissügisel ja varakevadel. Talv on Eestis viimastel aastatel samuti olnud soojem kus ka talve ajal on õnnestunud edukalt teostada paigaldustöid ette valminud killustikalusele.

Hilissügis, talv, kevad on aeg kus asfaltitehased seisavad. Peatöövõtjatele on suurtes kivittöödes sobinud etapiline paigaldus, et ise osa platse varem ehituse ajal kasutada. Esinenud on projekte kus ümberhoone on varem kivikate maas ja hiljem on hoonele aknad uksed ja põranda betoneerimine toimunud. Kõik oleneb projektijuhist kus ehitusele kuluvat tööaega hinnatakse.

Betoonkivikatte parim tehniline omadus on dünaamilisejõule ja kohtkoormusele suurem vastupidavus, mis väljendub eriti kiiresti üksikutel kuumakraadidel Eesti suvel kus raskveokid viivad asfadkattelt pigmendi endaga kaasa ning teekatte kiht alustab lagunemist. Betoonkivikatte kasutusel on kõrgemate temperatuuride puhul platsil liiklejal kergem toimetada, sest betoonkivikate ei salvesta päiksest temperetuuri ja ei eralda kasutajale edasi kuuma temperatuuri ja atmosfäri CO2. Nii võib arvata et betoonkivikasutus on kasutajale tervislikum ja maailmale samm CO2 vähendamise suunal.

Varem või hiljem on Eestiski nagu mujal maailmas algamas korduvkasutus betoonkividele kus omanikud uuendavad kasutusalasid, müües korduvkasutusse vanad kivid ja asendates uute kividega.

Populaarseks on muutud külmhallide, ladude põrandate lahenduse betoonkivikattele. Rajanud on elanikud elamurajoonide sõiduteid ja ettevõtted raskeveokitele juurdepääsu sõiduteid. Farmid eelistavad loomade juures kasutada kivikatet asfaldkattele, sest ei eralda kuuma, on tervislikum.

GALERIIS mõned projektid, mis võiks olla edaspiseks julgemaks sammuks Teile, et asfaldi asendus betoonkivikattele on igati väärtuslikum ning kivikatte lahendus ei pea  “alati” olemagi soodsama hinnaga kui on täna asfalti hind, sest betoonkivikate on parem. Kindlasti tasub uurida betoonkivile projekteerimise- ja paigaldushinnaga koos pakkumist! Piltidel on erinevate kivitehaste kive kasutatud. Galerii on selleks, et betoonkivikatte kasutust populariseerida rohkem suuremahulistele kasutusaladele.

Suuremahulistele lahendusele püüame olla paindlikumad ja tulla kliendi soovidele kõige paremini vastu. Parimad lahendused ikka siis kui on pikemalt ette teada ja lepitud kuni 3 kuud. Kevadistele esimestele töödele on juba sügisel õige aeg lahendused koostööle leppida.

Meie tegemised pakuvad huvi?

Täpsema info ja pakkumise saamiseks võta meiega ühendust!

Helistage Saatke kiri